Експорт країни різко сповільнився, а імпорт найгірший за дев’ять місяців
Експорт Китаю різко сповільнився, а імпорт несподівано скоротився в листопаді, що є тривожним сигналом для економіки №2 у світі, оскільки швидке повернення Дональда Трампа в Білий дім несе нові торгівельні ризики, пише Reuters.
Невтішні торгові показники слідують за іншими індикаторами, які демонструють нестійке зростання в листопаді, що свідчить про те, що Пекіну потрібно робити більше для підтримки економіки, яка хитається і, швидше за все, зіткнеться з подальшими проблемами в наступному році.
Минулого місяця експортні постачання зросли на 6,7%, не дотягнувши до прогнозованого зростання на 8,5% і в порівнянні з жовтневим зростанням на 12,7%.
Найбільше занепокоєння у влади викликає те, що імпорт скоротився на 3,9%, що є найгіршим показником за дев’ять місяців і перевершило очікування зростання на 0,3%, що підтримує заклики до більшої політичної підтримки для підтримки внутрішнього попиту.
Новообраний президент США Трамп пообіцяв запровадити додаткові 10% мита на китайські товари, щоб змусити Пекін докласти більше зусиль для припинення незаконного обігу хімічних речовин, які використовуються для виготовлення фентанілу. Раніше він заявляв, що запровадить тарифи, які перевищуватимуть 60%.
Його погрози налякали промисловий комплекс Китаю, який щорічно продає в США товарів на суму понад $400 млрд.
Напередодні очікуваного підвищення мит експортери поспішили перемістити запаси на американські склади в жовтні, очікуючи відвантаження нових замовлень, як тільки світовий попит відновиться.
Мита США становлять більшу загрозу для Китаю, ніж під час першого терміну Трампа, оскільки експорт економіки, яка оцінюється в $19 трлн, є одним з основних драйверів зростання, а довіра домогосподарств і бізнесу підірвана тривалою кризою на ринку нерухомості.
Як писали раніше Investory News, цьогоріч товарообіг України склав $101,9 мільярда.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах