Новини
9 Червня 2023
329

Економічна ситуація очима українців

Опитування показало оптимістичні настрої у 71% громадян

В межах 22-ї хвилі проєкту “Україна в умовах війни” Соціологічною групою “Рейтинг” 1−2 червня 2023 року було проведене чергове дослідження настроїв та економічного становища населення.

Згідно з результатами дослідження, 71% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку, 13% — протилежної думки, ще 16% — не змогли оцінити.

Як і влітку минулого року, наразі спостерігається невелике скорочення кількості тих, хто оцінює напрямок розвитку країни як правильний, й зростає кількість тих, хто не визначився в оцінках. У всіх регіонах та серед всіх вікових груп продовжує домінувати оцінка напрямку як правильного.

Абсолютна більшість опитаних (95%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Як і у попередні місяці, близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний досить тривалий час: 25% вважають, що необхідно більше року, 37% — пів року — рік.

Найбільше таких — серед наймолодших респондентів 18−35 років (38%).

59% відчули погіршення власного економічного становища за останні пів року, у 35% — воно не змінилось, лише 6% відчули покращення.

Оцінки становища в Україні загалом гірші:

• 75% — відчули погіршення;

• 14% — говорять про відсутність змін;

• 8% — про покращення.

Попри це, говорячи про економіку країни у майбутньому, респонденти мають більше позитивних сподівань: 35% очікують покращення, 28% — думають, що нічого не зміниться, 26% — очікують погіршення.

Щодо особистої ситуації — 31% сподіваються, що наступного року їхнє особисте економічне становище покращиться, 39% — вважають, що воно не зміниться, 17% — мають песимістичні погляди щодо цього.

Хоча кількість тих, хто відчував покращення, у динаміці не зросла, однак як порівняти із ситуацією рік тому негативні оцінки дещо зменшились (з 75% у липні 2022 до 59% зараз) шляхом зростання категорії тих, хто констатує відсутність змін.

Так само знизились і негативні оцінки становища в Україні (з 36% до 26%) разом зі зростанням кількості тих, хто не помітив змін. Також в питанні майбутніх очікувань і щодо себе, і щодо країни, спостерігається зростання кількості тих, хто очікує стабільності та скорочення тих, хто очікує погіршення.

Кращі оцінки стану власного економічного становища спостерігаються серед мешканців заходу, молодших респондентів, тих, хто працює, та особливо тих, хто знайшов нову роботу.

Майже такі самі тенденції і щодо оцінки майбутнього. Натомість в оцінках економіки України не помітно особливої різниці в демографічних групах.

Раніше Investory News писали, що очікування бізнесу щодо ділової активності стали більш оптимістичні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram