Новини
6 Червня 2021
612

Для поливу й не тільки: Як агростартап із Саудівської Аравії знаходить нове застосування морській воді

Сільське господарство стане доступним там, де не вистачає прісної води та орних земель

Світові океани приносять чимало користі: вони виробляють більшу частину кисню, необхідного для дихання, регулюють клімат і є джерелом різноманітних видів риб. Однак солона вода океану має один недолік: вона не підходить для поливу врожаю.

Стартап Red Sea Farms із Саудівської Аравії при Науково-технологічному університеті імені короля Абдалли вирішив це виправити. Він розробляє технологію, яка дозволяє застосовувати солону воду не тільки для поливу рослин, але й для охолодження теплиць енергоефективним способом, повідомляє Thespoon.

Red Sea Farms зрошує культури на полях, а також вирощує рослини за допомогою гідропоніки, використовуючи суміш з 90% солоної води та 10% прісної. Наразі компанія вирощує томати методами селекції, розведення та прищеплення, щоб отримати коріння, здатні рости у солоній воді.

“Така технологія дозволить займатися сільським господарством навіть у тих областях світу, де не вистачає прісної води та орних земель, а температура недостатньо сприятлива для рослин”, — зазначає видання.

Крім того, Red Sea Farms також застосовує солону воду у випарній системі охолодження. Цей метод у поєднанні із сонячними панелями на теплицях дозволяє скоротити викиди вуглецю й споживання прісної води під час виробництва харчових продуктів.

На ринках Саудівської Аравії вже продаються помідори від Red Sea Farms — як звичайні, так і черрі. За словами співзасновника та CSO компанії Марка Тестера, помідори, вирощені в солоній воді, насправді солодші, ніж звичайні. “Бо під дією солі рослини виробляють більше цукру”, — пояснює він.

І додає, що їх шкірка трохи товща, а це робить овоч хрустким і продовжує термін його зберігання.

Наразі Red Sea Farms виробляє харчові продукти, але у довгостроковій перспективі планує розвивати свою технологію та видавати ліцензії третім сторонам.

Нагадаємо, Саудівська Аравія планує посадити десять мільярдів дерев — масштабне насадження проводитиметься в межах боротьби зі зміною клімату.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram