Новини
5 Жовтня 2020
611

Діджиталізація: Мінекономіки оцифровує послуги Держпродспоживслужби

Президент України впевнений, що процес перетворення України в цифрову державу вже незворотній

У Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) готуються чотири масштабні проекти з цифровізації, повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Йдеться про оцифрування електронного реєстру потужностей операторів ринку, запровадження електронних ветеринарних сертифікатів, цифровізацію фітосанітарних послуг та процесів, а також розробку онлайн платформи для подання та відслідковування скарг споживачів.

“Впровадження цифрових послуг у Держпродспоживслужбі матиме позитивний вплив як для операторів ринку, так і для звичайних споживачів. У першу чергу ми говоримо про оптимізацію бізнес-процесів, про економію часу, зручність, можливість обміну документами з міжнародними партнерами, унеможливлення фальсифікацій”, — зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Одним  із проектів є вдосконалення Державного реєстру потужностей операторів ринку. Реєстрація потужностей буде відбуватися онлайн через портал “Дія” або портал Держпродспоживслужби. Це дозволить забезпечити обмін даними з іншими державними реєстрами, а також реалізувати зручну пошукову систему на порталі Держпродспоживслужби. Планується, що проект запуститься до кінця 2020 р.

Ще одним проектом є запровадження електронних міжнародних ветеринарних сертифікатів. Оформити документи можна буде онлайн через сучасну інформаційну систему. Також буде можливість перевірки автентичності сертифікатів через QR-код (як для бізнесу, так і для іноземних партнерів та інспекторів).

Серед плюсів — зменшення фінансового навантаження на бізнес щодо перекладу на 23 мови країн ЄС, адже переклад сертифікатів різними мовами буде здійснюватися автоматично. Крім того, планується інтеграція національної системи з іншими реєстрами служби, а також з європейською системою TRACES.

Цифровізація фітосанітарних послуг та процесів передбачає:

• подачу заявки на оформлення вантажу онлайн, ведення аналітики оформлених документів;

• унеможливлення підробки документів при експорті;

• зменшення надходження міжнародних нотифікацій щодо невірного оформлення фітосанітарних сертифікатів;

• оперативний контроль за переміщенням вантажів;

• обмін електронними фітосанітарними сертифікатами з торговельними партнерами, що попередить затримку вантажів при розмитненні в країні імпорту.

Реалізується також інтеграція національної системи зі світовою системою The HUB.

Серед озвучених проектів — розробка онлайн платформи для подання та відслідковування скарг споживачів. Цей інструмент дозволить споживачам оперативно подавати звернення та отримувати інформацію щодо їх розгляду, а Держпродспоживслужбі — зацифрувати та значно підвищити ефективність процесів роботи зі зверненнями та скаргами споживачів.

Як відомо, президент Володимир Зеленський під час Diia Summit з презентацією нових сервісів і цифрових документів в мобільному додатку “Дія” та нових онлайн-послуг, заявив, що процес перетворення України в цифрову державу вже незворотній.

“Рік тому держава в смартфоні — було тільки мрією. Сьогодні, коли мобільним додатком “Дія” користуються 5 млн громадян, це вже точно початок нової реальності. Реальності, де Україна буде цифровою, сучасною, комфортною для людей. Цей рух вже не зупинити. Цей шлях вже незворотній”, — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, консалтингова компанія Boston Consulting Group (BCG) під час опитування понад 700 керівників компаній з оборотом понад $500 млн по всьому світу, визначла, що пандемія COVID-19 “стала потужним каталізатором цифрових трансформацій” по всьому світу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram