Бiзнес
9 Жовтня 2020
2 174

Дев’ять кращих продуктів від успішних компаній США

Добірка цікавих та вдалих стартапів, які набули популярності та приносять чималий прибуток

Рукавички з підігрівом, еластичні гаманці, футони, які можна перетворити в намет для ігор — всі ці продукти об’єднує не тільки сміливий креатив. Вони ще й мають попит, що дозволило їх виробникам увійти в рейтинг приватних компаній США, які дуже швидко розвиваються. Ось дев’ять незвичайних і рентабельних продуктів з цього списку.

Nugget

Будучи студентом, Девід Берон жив у гуртожитку і спав на футоні (матрац, який можна вночі розстелити для сну, а вранці — згорнути й прибрати, щоб він не займав місце). Але у матраца був жорсткий каркас — щоб згорнути його після сну, доводилося прикладати багато зусиль, та й сидіти на ньому було зовсім незручно.

Тому Барон вирішив розробити реконфігурований каркас без жорсткої основи, на що витратив три роки свого життя. У якийсь момент він усвідомив, що насправді його цільова аудиторія — далеко не тільки студенти.

“Я зрозумів, що намагаюся зробити диван, на якому мама не забороняла б мені стрибати в дитинстві”, — згадує Девід.

Компанія Барона продає свої футони за ціною від $229 до $259. Кожен матрац складається з чотирьох частин, які можна розібрати й зробити з них намет, сходинки, диванчик — та все, що спаде на думку. А ще футони Nugget можна прати в машинці.

Brümate

Виробник посуду для напоїв BrüMate випустив свій 25-доларовий кулер з нержавіючої сталі Hopsulator Slim у 2017 році. На той момент це був нішевий продукт, який дозволяв охолоджувати пивні банки на 350 мл.

Але коли в такий же тарі стали випускати хард-зельтер (слабоалкогольна газована вода, яка в США зараз б’є рекорди продажів), що став стрімко набирати популярності, продажі кулерів різко пішли вгору.

Чотири тижні Hopsulator Slim був лідером у категорії Amazon “для дому”. BrüMate продала більше мільйона кулерів й іноді не встигала задовольняти зростаючий попит.

“Це не просто симпатичні сувеніри, які купують у подарунок любителям пива, — наші кулери реально виконують своє завдання”, — розповідає 25-річний засновник Ділан Джейкоб.

Крім Hopsulator Slim, його компанія продає кулери для пива, вина, шампанського, мартіні й навіть Хайбол. Обсяг продажів BrüMate в цьому році має перевищити $100 млн.

Thread Wallets

Відразу після закінчення коледжу Колбі Бауер втратив свій гаманець. Брати на заміну такий же громіздкий йому не хотілося. Але всі мінімалістичні варіанти, які пропонували в інтернеті, були одноколірними та нудними.

Колбі та його співзасновниця (а тепер вже і дружина) Маккензі купили широку гумку, а потім перетворили у візитницю. Пара вирішила, що це може стати цікавою ідеєю для бізнесу.

Колбі та Маккензі зібрали $8 тис. на Kickstarter, купили обладнання і почали шити еластичні гаманці. Продавати їх стали на фермерських ринках, де ледве встигали за попитом.

“Ми дуже довго робили все своїми руками. Варто було набагато раніше довірити виробництво і доставку іншим людям, але ми боялися”, — зізнається Маккензі.

Однак у результаті пара зважилася на це — і не прогадала. За минулий рік Thread Wallet вдалося вторгувати $8 млн. Цього року дохід компанії може перевищити $10 млн.

Yedi Houseware Appliances

Як зробити продукт, який точно сподобається покупцям? Дати їм те, про що вони просять. Саме такий підхід використовували співзасновники Yedi Метт Ревич і Боббі Джавахері, коли розробляли свій аерогриль Evolution. Вони врахували відгуки та побажання споживачів, зібрані за п’ять років.

“Ми працювали з тисячами клієнтів і знали, чого вони хочуть. В результаті ми вирішили змінити підхід до виробництва аерогрилів”, — розповідає Ревич.

Пристрій виконаний з нержавіючої сталі, а всередині покритий керамічним шаром. У набір включено п’ять аксесуарів, які споживачі вважають найважливішими: деко для піци, решітки для сушіння, решітка з шампурами, папір для приготування на пару і роздільник, який дозволяє одночасно готувати кілька страв.

Крім аерогрилів, Yedi продає на своєму сайті скороварки, вакууматори й іншу дрібну побутову техніку. У 2019 році компанія заробила $6,9 млн.

Sprinly

Їжа Sprinly зроблена з рослинних продуктів, але співзасновники Рей Луї та Мері Макканн складають своє меню за передплатою з розрахунком на максимально широку аудиторію.

“Ми намагаємося готувати їжу, яка сподобається вегетаріанцям і веганам, але вона доступна і для всеїдних людей”, — розповідає Луї. Це може бути локшина з бірманського лемонграсса з органічним рисом і середземноморськими овочами в соусі дзадзики на основі кокосового молока.

У перші роки після запуску Sprinly Луї та Макканн знімали на кілька годин ресторанні кухні, щоб поекспериментувати з рецептами. У підсумку ідея окупилася.

Компанія з Клівленда стала прибутковою всього за чотири місяці. Органічні безглютенові страви доставляють клієнтам щотижня по підписці від $109 до $289.

Lunya

Ще у 2012 році домашній гардероб Ешлі Мерріл складався зі старого одягу чоловіка або (за її висловом) “обносок, в яких вона ні за що не вийшла б на вулицю”.

З ростом популярності Netflix і служб доставки готової їжі Мерріл припустила, що люди будуть проводити більше часу вдома. Вона стала розробляти й продавати одяг для сну і незабаром навіть звільнилася з роботи, щоб присвятити весь свій час піжамі.

Одяг бренду Lunya комфортна, функціональна і зазвичай робиться з натуральних тканин. Наприклад, за $250 можна купити халат з глибокими кишенями й додатковим вбираючим матеріалом на шиї. “У наших речах зручно спати, але вони виконані так, щоб ви відчували себе в кращому вигляді”, — розповідає Мерріл.

Справи компанії особливо пішли вгору після того, як мільйонам людей довелося перейти на віддалений режим роботи. У 2020 році Lunya планує подвоїти свій дохід.

Ororo

Гуляти в холодні зимові дні набагато комфортніше, коли тримаєш в руках кухоль з теплим какао. Однак є більш практичне рішення — рукавички з підігрівом від Ororo за $200.

Ці рукавички особливо популярні серед лижників, сноубордистів та уболівальників. Вони містять малюсінькі літій-іонні батареї, які забезпечують до семи годин тепла, а тонкі дроти з вуглецевого волокна гарантують, що кінчики пальців теж не замерзнуть.

Засновник Ororo Марк Ху почав виробляти зимовий одяг після того, як глибоко розчарувався у продукції іншого бренду. Він витратив $700 на куртку з підігрівом, але її зовнішній вигляд і функціональність зовсім не вразили. Тому колишній інженер-програміст створив власну лінійку курток, толстовок, жилетів, шкарпеток і рукавичок з підігрівом.

Кожен виріб проходить повноцінні випробування на ефективність захисту від поганої погоди. “Ці продукти поєднують у собі дизайнерський підхід, теплові технології та акумуляторні системи — тому вони й працюють”, — говорить Ху.

Stojo

Щорічно викидається 16 млрд одноразових кавових стаканчиків. Скоротити кількість відходів вирішила компанія Stojo — вона випускає багаторазові стакани, які можна мити в посудомийній машині.

Версія на 16 унцій (473 мл) коштує $20 і стискається в 5-сантиметровий диск, який можна закинути в сумку або кишеню. Стакан зроблений з харчового силікону, він стійкий до нагрівання в мікрохвильовій печі та не містить шкідливого для здоров’я бісфенолу А.

Завдяки акценту на привабливому та еко-френдлі дизайні, Stojo змогла просунути свою продукцію в роздрібних мережах від Starbucks до Whole Foods.

“Люди хочуть бути більш екологічними, але найчастіше їм це дається непросто. Якщо ви зробите цікавий і зручний продукт, він обов’язково зацікавить споживачів”, — каже співзасновник компанії Джурріен Свартс.

У 2019 році Stojo випустила складну пляшку для води, а в майбутньому планує налагодити виробництво салатниць.

Mast Landing Brewing Company

У 2014 році фінансист Ян Дорсі купив своєму другові Нілу Фредрік у подарунк на день народження набір для домашнього пивоваріння. Але, як це зазвичай буває, за однією пляшкою пива пішла друга, а потім і третя. Друзі спробували варити пиво разом, і хобі швидко перетворилося на нав’язливу ідею.

Спочатку Дорсі та Фредрік займалися виробництвом у себе на кухні, звідти перебралися в гараж, а пізніше зняли повноцінний склад.

Сьогодні Mast Landing розливає на своїй пивоварні напої з такими назвами, як Little Choppy (Легка качка) і Neon Sails (Неонові вітрила). Продукцію постачають роздрібним торговцям у 15 штатах. Для кожної марки пива власна команда дизайнерів створює яскраві барвисті етикетки.

“Ми хочемо, щоб люди за частку секунди впізнавали про нас і говорили: “Це пиво Mast Landing”. І ми знаємо, що як тільки вони його спробують, то повернуться за другим”, — каже Дорсі.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram