Новини
9 Травня 2022
511

Денис Шмигаль: На скільки подорожчає бензин в Україні

Через знищення інфраструктури змінилася і подорожчала логістика постачання пального

У влади є стратегія подолання кризи з дефіцитом бензину, який пов’язаний з наслідками війни. У майбутньому ціни на пальне можуть змінитися у бік підвищення на кілька гривень. Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Зараз ми завозимо бензин і дизельне паливо, стратегія у нас є. Але зараз у нас залишився тільки західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Фактично немає Кременчуцького НПЗ, який брав на себе центральну і східну Україну в логістичному забезпеченні. Логістичне плече тепер сформувалося на західному кордоні, куди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України”, — пояснив він.

Шмигаль зазначив, що через знищення інфраструктури змінилася і подорожчала логістика постачання пального. Це може призвести до підвищення цін для споживачів.

“Зараз ми ведемо переговори, формула визначення максимальної торгової націнки для трейдерів залишається, ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Кілька гривень може бути різниця в ціні, але дефіцит буде перекриватися”, — запевнив він.

За словами глави уряду, ведеться робота над усуненням дефіциту пального — ведуться переговори з оптовими постачальниками та ввозиться достатня кількість палива в Україну.

“Думаю, що найближчим часом, як і обіцяло Міністерство економіки, ситуація виправиться. Це не означає, що під час війни не може бути форс-мажорів. Можуть бути, треба бути свідомими з цього приводу, спокійно до цього ставитися, не панікувати”, — резюмував він.

Як раніше писали Investory News, в Україні за кілька днів уже не буде дефіциту бензину, який спостерігається зараз. Про це заявив перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram