Новини
19 Квітня 2024
185

Данія першою у світі купить зброю для ЗСУ в українських виробників

На це країна виділила 200 мільйонів крон

Данія в межах нового пакета військової допомоги виділила 200 млн крон (понад 1,1 млрд грн, або $28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для Збройних Сил України в українських виробників, повідомило Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

“Це перше й поки що безпрецедентне рішення, коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави”, — наголосило міністерство.

Хто саме отримав контракт і що саме купує Данія для ЗСУ, не повідомляється.

Міністр Олександр Камишін пояснив, що спроможності українського оборонно-промислового комплексу вже втричі перевищують можливості українського бюджету. Тому виникла ідея: зібрати гроші у світі для заповнення потужностей, які простоюють.

“Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. Водночас Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — сказав Камишін.

Мета України — зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році.

“Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн — і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство”, — повідомив Камишін.

Нагадаємо, США оприлюднили план допомоги Україні на $61 мільярд.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram