Новини
1 Березня 2024
175

Цьогоріч Україна вже отримала $1,2 мільярда від партнерів

Найбільшими донорами стали Японія, Норвегія та Іспанія

У перші два місяці 2024 року Міністерство фінансів залучило $1,2 млрд грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів, повідомляє пресслужба міністерства.

“У січні-лютому 2024 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло близько $1,2 млрд зовнішнього фінансування. Грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах, склали майже 75% із загального обсягу фінансової допомоги”, — сказано в повідомленні.

Серед донорів:

• Японія — $901 млн (пільгове фінансування та гранти);

• Норвегія — $295 млн (грант);

• Іспанія — $3 млн (пільгове фінансування).

Усі кошти за перші два місяці 2024 року надійшли до держбюджету через проєкти Світового банку.

Японія надала:

• грант у сумі $465 млн у межах проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні”;

• пільговий кредит у сумі $297 млн через проєкт “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності”;

• грант у сумі $89,8 млн через проєкт “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України”;

• грант обсягом $49,4 млн через проєкт “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей”.

Норвегія спрямувала грантове фінансування обсягом $295 млн у межах проєкту Peace in Ukraine.

$3 млн кредитних коштів під гарантію Іспанії були залучені через проєкт “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (Heal Ukraine).

Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення оплати праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, співробітників ДСНС, пенсійні виплати, гуманітарні потреби, а також забезпечення соціального захисту населення.

Очікується, що у березні 2024 року до Державного бюджету України надійде фінансова допомога від Європейського Союзу, Японії та Великої Британії, а також від МВФ за умови успішного третього перегляду програми співпраці, що має бути затверджено Виконавчою радою Фонду.

Раніше Investory News писали, що на думку українців допоможе перемогти рф.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram