Зростання зумовлене дефіцитом пропозиції та зростанням попиту

Ціни на срібло досягли нового абсолютного рекорду, подолавши позначку $65 за унцію, що стало найкращим річним показником за всю історію. Протягом 2025 року вартість металу зросла на понад 120%, що стало найкращим річним показником за всю історію спостережень (з 1982 року). Срібло впевнено випередило золото, яке за цей же період додало в ціні 64%, повідомляє Reuters.
Стрибок вартості спровокувало поєднання фундаментальних та інвестиційних причин. Ключовим став дефіцит пропозиції на тлі зростання попиту з боку високотехнологічних галузей: будівництва дата-центрів для ШІ, виробництва сонячних панелей та електромобілів.
Додатковим стимулом стало офіційне включення срібла до списку критично важливих мінералів США. Це рішення перетворило метал з інвестиційного активу на стратегічну сировину для нацбезпеки.
Окрім промислового попиту, срібло виграє від геополітичної напруженості та торгівельних воєн, виконуючи роль “безпечної гавані” для капіталу нарівні з золотом.
Як писали раніше Investory News, за 10 місяців року банки заробили рекордні 132 мільярди.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram


Ми у соцмережах