Новини
5 Листопада 2020
1 104

Чорна п’ятниця та Кіберпонеділок: Українці втрачають зацікавленість у подібних розпродажах

Пік популярності Black Friday та Cyber ​​Monday в Україні припав на 2018 рік

Фото: Depositphotos

У 2020 р. середньостатистичний українець планує витратити на розпродажах “Чорної п’ятниці” (Black Friday) і “Кіберпонеділка” (Cyber ​​Monday) 3,8 тис. грн ($139), поляк — $247, а американець — $476, свідчать дані дослідження CyberMonday.Global серед 44 країн.

Згідно з дослідженням, 26% українців залишилися незадоволені своїм досвідом під час тогорічних розпродажів — і це один із найвищих показників по світу.

В Україні пік зацікавленості до розпродажів припав на 2018 р. Минулого року зацікавленість інтернет-користувачів була не найвищою, а в нинішньому пандемія і викликана нею ситуація на ринку праці та в економіці можуть знизити купівельну активність споживачів.

Продажі. У 2019 р. в Україні під час розпродажів Black Friday зростання кількості транзакцій склав 691% від середньорічного показника. Своєю чергою в Cyber ​​Monday активність покупців у порівнянні зі звичайним днем ​​більше на 197%.

Найактивнішою була п’ятниця: на цей день довелося 24% всіх транзакцій в період з 25 листопада по 2 грудня. А ось Кіберпонеділок відзначився найменшою кількістю продажів за аналізований період. Всього на вісім днів акцій припало 9% від річного обсягу продажів.

Задоволеність. Третина опитаних українців, які брали участь в осінніх акціях, залишилися задоволені, а 40% — скоріше задоволені. При цьому 21% швидше незадоволені та 5% не задоволені — і це один із найвищих показників незадоволеності по країнах. Гірше оцінили Black Friday і Cyber ​​Monday тільки в Аргентині та ПАР.

Серед людей, які негативно оцінили розпродажі, 59% вказали, що знижки були недостатньо великими. 53% опитаних відзначили відсутність знижки на товари, що цікавлять, а 35% — що продукти зі знижкою розкуповувалися дуже швидко. 10% анкетованих залишилися незадоволені неробочими купонами.

Попит на товари. Black Friday і Cyber ​​Monday асоціюються насамперед зі знижками на електроніку. Однак в Україні активно беруть участь у розпродажах молоді мами. Під час листопадових акцій найбільше збільшується попит на товари для дітей — 47% щодо середньорічного показника. Аналогічна тенденція характерна для покупців з Австралії, Іспанії, Португалії, Польщі, Румунії та Росії.

Другий за популярністю категорією товарів є взуття (зростання на 42%), а на третьому місці — побутова техніка (37%). Попит на електроніку виріс на 25%.

Витрати. Українці готові до відносно невисоких витрат — приблизно 3,8 тис. грн ($139). Подібну суму віддадуть мешканці ПАР ($130) та Угорщині ($145).

Найбільше на розпродажах планують витратити жителі США ($476), Швейцарії ($454) та Англії ($430). Найскромніші покупки здійснять у Пакистані ($62) і Нігерії ($67).

У цьому році Чорна п’ятниця припадає на 27 листопада.

Нагадаємо, частка онлайн-торгівлі у Східній Європі зросла в цьому році до 10% від загального обсягу роздрібних продажів. При цьому найбільше зростання e-commerce зафіксоване в Україні, приблизно на 45%, — до 8% від загального обсягу роздрібних продажів у країні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram