Новини
8 Травня 2024
104

Британський індекс FTSE 100 оновив історичний рекорд

Це сталося завдяки рішенню Shell продати деякі активи в Малайзії

Британський фондовий індекс FTSE 100 оновив рекорд 7 травня. Цьому сприяла заява нафтової компанії Shell про плани продати деякі активи в Малайзії, повідомило агентство Reuters.

Індекс “блакитних фішок” FTSE 100 подолав позначку 8300 пунктів і досяг рекордного рівня 8311,02 пункту.

Папери Shell подорожчали на 1,5% після повідомлення Reuters про те, що нафтогазова корпорація веде переговори про продаж бізнесу автозаправних станцій у Малайзії компанії Saudi Aramco. Напередодні Shell оголосила про намір позбутися низки активів у ПАР.

Згідно з останнім звітом про стратегію енергетичного переходу, який опубліковано у березні, Shell планує відмовитися від 1000 автозаправних станцій у 2024-2025 роках, оскільки енергетичний гігант переорієнтовується на зарядні пристрої для ринку електромобілів.

“Інвестори явно схвалюють таку реструктуризацію Shell, спрямовану на те, щоб зосередитися на секторах, які в майбутньому забезпечать стабільний і стійкий виторг”, — сказала Сюзанна Стрітер, керівниця відділу грошей і ринків у Hargreaves Lansdown.

Зростання споживчих витрат у Великій Британії сповільнилося у квітні, показало дослідження. У центрі уваги інвесторів зараз перебуває засідання Банку Англії, заплановане на четвер, 9 травня.

“Ми очікуємо, що центробанк знову не змінюватиме ставку, але дані роздрібних продажів показують, що попит може ослабнути, оскільки висока вартість запозичень уже відчувається (в економіці)”, — сказала Стрітер.

Цього року інвестори оцінюють два зниження ставок Банком Англії, перше, ймовірно, у серпні. Ці очікування підштовхнули прибутковість дворічних і 10-річних британських державних облігацій до найнижчого рівня за більш ніж три тижні.

Нагадаємо, Укрзалізниця б’є рекорди в експорті. Найбільше було перевезено зерна, залізної та марганцевої руди.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram