Бiзнес
3 Липня 2019
1 489

Ближче до людей: Навіщо інтернет-ритейлери йдуть в офлайн

Cинергія онлайн і офлайн буде ключем до роздрібного успіху в найближчому майбутньому

Фото: Depositphotos

За даними McKinsey & Company, у 2020-му році 80% роздрібних продажів у США, як і раніше, припадатиме на звичайні магазини.

Онлайн-магазини Pure Рlay (роздрібні продавці, що продають тільки через свій інтернет-магазин) починають заявляти про себе в традиційній роздрібній торгівлі. Багато найбільших онлайн-брендів перейшли в офлайн-режим, відкривши демонстраційні зали і магазини — від французького ритейлера модного одягу Spartoo до соціально орієнтованого бренда окулярів Warby Parker і ритейлера чоловічого одягу Bonobos.

В Україні найбільший інтернет-магазин Rozetka також відкриває виставкові зали: на сьогодні їх вже 7 у Києві та в Одесі. Мережі Цитрус та Алло також обрали для себе формат офлайн-продажей та відкрили не один десяток таких точок по Україні.

Перехід до відкриття офлайн-магазинів не означає, що онлайн-торгівля помирає. Навпаки, синергія онлайн і офлайн буде ключем до роздрібного успіху в найближчому майбутньому.

Експерти сходяться на думці, що онлайн-магазини, що відкривають торгові точки, будуть успішнішими, ніж їхні чисто онлайн-конкуренти. Експерти виділили 7 найбільш важливих причин успіху такого формату розвитку.

Якщо люди можуть оцінити ваш товар живцем, вони з більшою вірогідністю придбають його

Згідно зі Звітом про стан роздрібної торгівлі, опублікованому TimeTrade, 85% споживачів вважають за краще робити покупки в реальних магазинах, тому що їм подобається особисто бачити, торкатись продуктів, тестувати їх, перш ніж купувати. Дотик до продукту може також розвіяти сумніви і переконати людину в тому, що це потрібний товар.

Клієнти, які забирають або обмінюють товари в реальному магазині, схильні до додаткових покупок

Click & Collect (купівля в інтернеті й отримання в магазині) дуже популярна як серед покупців, так і продавців. Людям подобається зручність вибору товару в онлайн-магазині у будь-який час і можливість забрати його самостійно. Ритейлерам це подобається тому, що це добре для бізнесу: згідно з дослідженням UPS Pulse of the Оnline Shopper, 45% покупців, які використовують Click & Collect, зрештою купують додаткові товари при отриманні замовлення в магазині.

Повернення до магазину також популярне серед покупців і роздрібних продавців. Дослідження UPS показує, що 3 з 5 покупців швидше повернуться в магазин, ніж відправлять товар назад поштою або кур’єром. У той же час 70% покупців, що повертають товари у фізичному магазині, зрештою натомість купують щось інше.

Індивідуальне обслуговування клієнтів збільшує продажі

Важко запропонувати призначений для користувача досвід, що персоналізується, онлайн; принаймні з цим згодні покупці. Звіт TimeTrade про стан роздрібної торгівлі показує, що третина покупців вважає за краще отримувати поради від реальних консультантів, а 90% покупців швидше за все придбають товар після отримання допомоги від досвідченого персоналу в магазині. Незважаючи на популярність онлайн-шопінгу, людська увага і спілкування все ще важливі для бізнесу.

Офлайн-магазин допоможе створити атмосферу бренда

У ритейлі багато конкурентів, і бренд складно виділити, особливо онлайн. Перейшовши в офлайн-режим, інтернет-магазини отримують таку можливість. Перспективні ритейлери не відкривають фізичні магазини лише для продажів. Їхні демонстраційні зали і концептуальні магазини — це передусім місця, де клієнти можуть зануритися в культуру бренда. Атмосфера в магазині є ключовою відмінністю бренда, і якщо все зроблено правильно, це може стати відмінним способом справити незабутнє враження і привабити покупців.

Фізичний магазин покращує логістику — це економить час і гроші

Інтернет-магазини використовують фізичні магазини як частину свого ланцюжка постачань, щоб скоротити витрати на управління запасами і прискорити доставку. Витрати на логістику — це ахіллесова п’ята роздрібної торгівлі електронної комерції, оскільки вони, як правило, значно знижують прибуток. Використовуючи магазини як склади і центри реалізації, інтернет-магазини можуть поліпшити свої логістичні ланцюжки, а також прискорити і підвищити ефективність доставки товарів у більшій кількості регіонів.

Можливість безкоштовного дослідження уподобань і звичок ваших клієнтів

Хоча дані, зібрані в інтернет-магазині, можуть бути корисними для розуміння покупців, ритейлери мають можливість багато чого дізнатися про своїх клієнтів, просто спостерігаючи за їхніми покупками і взаємодією з товаром. Обсяг маркетингових досліджень, які ви отримуєте, просто спостерігаючи за людьми, еквівалентний 100 фокус-групам.

Реальні магазини допоможуть збільшити трафік на ваш інтернет-майданчик

Як повідомляють L2 Retail у своєму звіті Death of Pureplay Retail, коли роздрібні продавці відкривають фізичні магазини, трафік в їхні інтернет-магазини різко збільшується. У міру відкриття магазинів онлайн-трафік росте, збільшується число людей, що згадують марку і шукають її в інтернеті. Згідно з L2, цей онлайн-шум супроводжується збільшенням фінансового прибутку, що робить фізичний магазин хорошою інвестицією і з точки зору популярності, і прибутковості.

Одноканальна роздрібна торгівля приречена на зникнення, чи то чиста електронна комерція або чистий офлайн. Роздрібні продавці, які стежать за своїми клієнтами і не бояться нововведень, процвітатимуть. Ритейлери, що застряглі у своїх “старих добрих традиціях”, повільно, але вірно сходитимуть зі сцени.

До того ж, нещодавно Dassault Systèmes і незалежне дослідницьке агентство CITE Research провели дослідження щодо споживчих очікувань від розвитку високих технологій до 2030 року, включаючи ритейл.

Так ось 84% респондентів вважають, що через 11 років вони зможуть отримувати товари в зручний час, без прив’язки до місця знаходження. Стільки ж учасників опитування розраховують на збільшення доступності мобільних платежів.

Соціологи також з’ясували, що 81% споживачів очікують популяризації різноманітних цифрових технологій в фізичних магазинах.

Разом з цим, 45% не вірять в перспективу повного зникнення офлайн-торгівлі до 2030 року. Респонденти помітили, що незважаючи на цифрові технології, шопінг все-таки не буде виключно віртуальним. 76% опитаних бачать майбутнє торгівлі в магазинах без касирів і приблизно стільки ж готові до повсюдного поширення підтвердження оплати по розпізнаванню зовнішності покупця.

Також споживачі оптимістично дивляться на персоналізацію купівельного процесу, на що розраховують приблизно три чверті учасників опитування. При цьому 45% не вірять, що до 2030 року шопінг стане виключно віртуальним і скептицизм більш поширений серед респондентів у віці від 55 років і старше.

За матеріалами LS Retail

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram