Новини
28 Березня 2024
139

Більшість українців проти стягнення податкового боргу без рішення суду

Ідею ініціювало Міністерство фінансів України

Близько 75,3% українців не підтримують ідею Міністерства фінансів України надати право податковим органам стягувати податкові борги без рішення суду, свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, зробленого на замовлення Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Підтримують у той чи інший спосіб пропозицію Мінфіну лише 20,6% респондентів. При цьому довіра суспільства до податкової гірша ніж до судів: 48% українців надають перевагу судам у стягненні податкового боргу, у той час, як податковими органами довіряє лише 21,3%.

Національна стратегія доходів на 2024-2030 роки, яку підготувало Міністерство фінансів України, пропонує надати можливості погашення (стягнення) податкового боргу за рішенням керівника податкового органу без рішення суду.

Дослідження проводилось з 5 лютого по 4 березня 2024 року. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2008 респондентів у віці 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року та громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Як писали раніше Investory News, українці вважають корупцію однією з найскладніших проблем держави.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram