Новини
11 Червня 2024
74

Банкрутів в Україні суттєво побільшало 

Цього року їх кількість зросла у 2,2 раза

За перші 5 місяців 2024 року 343 українців подали на банкрутство. Це у 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період торік, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на дані Верховного суду.

За весь минулий рік цей статус набули 575 людини.

Загалом з 2019 року було відкрито 1 993 справи про банкрутство українців. Це був перший рік, коли закон дозволив громадянам визнавати себе банкрутами через суд.

Відтоді кількість тих, хто хотів визнати себе неплатоспроможним, постійно зростала: у 8,3 раза за 2020 рік та у 2,7 раза за 2021 рік.

Кожен другий банкрут — віком від 25 до 45 років: 58% або понад 1,1 тис. Третина банкрутів старша за 45 років — 38,3% або 764 людини. Найменше банкрутів серед молоді до 25 років — лише 3,7%.

Також 54% усіх банкрутів — чоловіки, а 46% — жінки.

За словами юристів, судова статистика не відбиває реальну кількість боржників у скрутному становищі, яким допомогла б процедура банкрутства.

“Ця процедура не є відомою та поширеною серед українців: це дорого, складно та незрозуміло без допомоги адвоката, на якого в боржника вже просто може не стати коштів… З іншого боку, громадянам теж необхідно усвідомити, що ця процедура не про списання боргів, а про спробу знайти згоду з кредиторами за допомогою судової процедури та арбітражного керівника”, — зазначив адвокат, арбітражний керівник, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керівників, фахівець з питань банкрутства Денис Лихопьок.

Верховна Рада дозволила фізичним особам набувати статус банкрута ще у жовтні 2018 року. Повноцінно процедура почала працювати вже у 2019 році. З того часу людина, яка потрапила у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство і, пройшовши всю процедуру, звільнитися від боргів.

Як писали раніше Investory News, у Нью-Йорку рибалка виловив сейф, у якому було $100 тисяч.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram