Новини
4 Квітня 2022
381

Австрія не підтримає газове ембарго рф

Однак у ЄС нібито є “інші варіанти посилення каральних заходів проти влади путіна”

Австрія заявила, що не буде підтримувати газове ембарго проти росії попри звірства у Бучі, натомість Італія не блокуватиме газові санкції, повідомляє Bloomberg.

Водночас міністр закордонних справ Олександр Шалленберг заявив, що у ЄС нібито є “інші варіанти посилення каральних заходів проти влади путіна”.

Таким чином він підтвердив попередню позицію країни на фоні посилених закликів припинити торгівлю енергоресурсами з росією.

Хоча Австрія є одним із найбільших виробників зеленої енергії, вона досі залежна на чверть своїх потреб в енергії від російського газу. Російський імпорт становить 80% поставок газу в країну.

Натомість Італія не буде накладати вето на санкції щодо російського газу, заявив міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо. Італія наполягає на тому, щоб ЄС ввів обмеження ціни на імпорт газу з росії, але її пропозицію блокує, зокрема, Німеччина.

Італія отримує близько 40% свого імпорту газу з росії, після вторгнення рф в Україну вона намагається знайти альтернативи та диверсифікувати свої поставки.

Французькі аналітики з Conseil D’Analyse Economique, які надають аналіз французькому уряду, визначили, що вплив заборони поставок російських енергоносіїв буде відносно пом’якшеним, оскільки компанії можуть замінити джерела поставок. Для Франції таке рішення спровокує падіння близько 0,3% ВВП, натомість Німеччина — понад 3%.

Для таких країн як Литва, Болгарія, Словаччина, Фінляндія та Чехія економічний удар може становити від 1% до 5%. Зауважимо, що всі країни Балтії, включно з Литвою, з квітня відмовилися від імпорту російського газу і лобіюють повне нафтове ембарго агресора.

Як писали раніше Investory News, росія цього року може заробити майже $321 млрд на експорті енергоносіїв, що зросте більш ніж на третину з 2021 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram