Соцмережі
17 Липня 2020
575

Анна Романова: Ігри не для українців

Ігровий бізнес буде наповнювати економіку лише тоді, коли більшу частку грошей вноситимуть іноземці

Не менше двох членів Комісії з регулювання азартних ігор мають бути фахівці зі сфери гостинності!

Легалізація грального бізнесу може бути корисною для економіки держави, лише якщо від 70% відвідувачів гральних закладів будуть іноземні туристи.

Якщо ж більшість відвідувачів залів будуть – українці, то це не наповнить економіку. Буде просто перерозподіл споживання: гроші, заощаджені на подорожах/заняттях спортом/освіті/купівлі речей, підуть на гру. А це ще більше може погіршити соц-економ розвиток країни.

Тому, потрібно, щоб процес легалізації координувався із фахівцями туристичної та готельної індустрії.

Закон, що був нещодавно прийнятий, дозволяє розмістити гральні заклади лише у готелях 3,4,5 зірок з великим номерним фондом (100-150 номерів для казино і від 25 – для гральних автоматів). А також можна буде ігрову діяльність вести у заміських комплексах відпочинку з двох або більше будівель загальною площею не менше 10 тисяч кв. м.; спеціальних територіальних гральних зонах, створених за рішенням Кабміну (п’ять на всю Україну).

Слід додати, що прив’язати азартні ігри саме до готелей та заміських комплексів відпочинку- з самого початку пропонувала Асоціація Індустрії Гостинності. У першій версії закону йшлося про будь-яке приміщення. Але за нашою думкою, азартні ігри мають бути додатковим стимулом для будівництва та категоризації великих готелей (яких в Україні не вистачає), для збільшення потоків зовнішніх туристів, розширення рамок сезону, а не для гри самих українців.

Контролюватиме всю ігрову діяльність Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей. Цей орган створює Кабмін і ця Комісія керуватиме галуззю, формуватиме реєстр операторів ринку, видаватиме ліцензії та контролюватиме спеціальні гральні зони в регіонах.

Комісія складатиметься з голови та шести членів, яких обиратимуть на конкурсі. А у зв’язку із карантином – без конкурсу. Призначати та звільняти їх буде уряд. Враховуючи, що відкриття гральних закладів прив’язали до офіційно категоризованих готелів, як і пропонувала Асоціація індустрії Гостинності, весь цей процес напряму торкається питань готельної сфери та категоризації (присвоєння зірок). Крім того, треба системно підійти до питання визначення спеціальних гральних зон, адже територія має економічно виграти від цього статусу, орієнтуватися на іноземних туристів, а не навпаки – збідніти ще більше через лудоманію місцевого населення.

Отже, цілком нормально, щоб принаймні два члени комісії були представниками індустрії гостинності. Бажано, не з бізнесу, щоб не було конфлікту інтересів. А саме ті люди, хто дуже глибоко розбирається у питаннях туристичної та готельної сфери, знає специфіку регіонів, добре розуміється на потребах готельних інвесторів та туристичних запитах, питаннях категоризації та сервісу.

Адже зараз 93% українських готелей – без зірок, стандарти сервісу у готелях – застарілі, і комісія з регулювання азартних ігор та лотерей має пропонувати рішення, які зроблять процедуру категоризації прозорою, швидкою та некорупційною.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram