Соцмережі
4 Квітня 2019
949

Андрій Герус: Реалії Роттердам+

Державним шахтам масово відключають електроенергію

Ви, мабуть, читали, що зараз розпочалися масові відключення від електроенергії державних шахт та деяких водоканалів.

Ця загальна фраза має під собою і конкретний зміст. У місті Нововолинську Волинської області вже понад 3 доби від електроенергії відключено шахту номер 9 та шахту Бужанську.

На цих шахтах електроенергія включається лише по 2 години двічі на добу, щоб відкачувати воду із лави. Ближні до ствола насоси ще працюють, а насоси, що знаходяться на дальніх обводнених точках лави вже втоплені та не працюють.

Звичайно, із нерентабельними шахтами потрібно щось робити. І для цього є різні варіанти: перекваліфікація людей на нові професії, залучення інвесторів (безкоштовна земля, інфраструктура), які створять нові робочі місця, матеріальна допомога бажаючим звільнитися добровільно тощо.

Але із всіх можливих способів у нашій реальності спрацював самий тупий – довели ситуацію до такої ручки, що шахтам просто відімкнули електроенергію. Загалом приріст боргів тільки за 1 рік понад 1 млрд грн.

Робота цих Нововолинських шахт повністю зупинена, понад 1100 чол залишилися у підвішеному стані і не знають, що буде завтра.

А десь у паралельній реальності українські чиновники їздили у закордонні відрядження, вивчали досвід, як закривали шахти у Німеччині. Британське посольство давало гранти на дослідження, круглі столи, кольорові презентації. Ця реальність дійсно паралельна і не мала жодної точки дотику із реальними шахтами та шахтарями.

В цей же час і в цій же країні вугільна тарифна формула Роттердам+ принесла вже понад 40 млрд грн її вигодонабувачам. Хоча ніби-то мала допомогти оцим вугільним шахтам.

Ось такий він Роттердам+ від справжніх «професіоналів» із великим досвідом на чолі із міністром-професіоналом І.Насаликом.

Ви, мабуть, читали, що зараз розпочалися масові відключення від електроенергії державних шахт та деяких водоканалів.Ця…

Опубліковано Andriy Gerus Середа, 3 квітня 2019 р.

 

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram