Соцмережі
10 Квітня 2019
1 131

Андрій Герус: “Благі наміри” Міністерства енергетики

Міністерство енергетики пояснило свою ініціативу заборонити домашні приватні СЕС будувати на землі

Вивляється міністерство “керується виключно інтересами споживачів”, бо бачить загрозу, що через домашні СЕС може зрости тариф на електроенергію.

Ця відповідь у стилі нашої політичної еліти. Для вашого розуміння:

1. Понад 50% грошей із ринку забирають вугільні електростанції, 80% яких належить ДТЕКу Ахметова і які працюють по тарифу Роттердам+. Це міністерство не хвилює.

2. Ці вугільні електростанції працюють по найвищому тарифу у світі. Такий тариф на 40%-100% вищий, аніж ціна е/е на біржі в Угорщині. Це міністерство не хвилює.

3. Промислові “зелені” сонячні та вітростанції забирають із ринку 15 млрд грн або 8% від усіх грошей енергоринку. Загальна потужність таких крупних СЕС та ВЕС складає понад 2 000 МВт – працюють по “зеленому” тарифу у 2-3 рази вище, аніж у Європі. Це міністерство не хвилює.

4. Малі домашні приватні СЕС складають 160 МВт – це біля 6% від усіх “зелених”, забирають з ринку вони 0,9 млрд грн у рік. Це приблизно 0,5% від усіх грошей енергоринку, які ідуть аж на 7 500 різних домогосподарств по всій Україні. І тут міністерство раптово почало керуватися інтересами споживача.

Тобто ні Роттердам+ (50% грошей енергоринку), ні промислові “зелені” тарифи (8% грошей енергоринку) так не розхвилювало Міненерго, як дрібні домашні приватні СЕС, які забирають аж 0,5% грошей енергоринку.

Саме з цього міністерство розпочало свою ніби-то “боротьбу за інтереси споживачів”. При чому вирішили навіть не зменшити відповідні “зелені” тарифи, а просто заборонити будувати дрібні домашні СЕС на землі.

Не вірю.

Міністерство енергетики пояснило свою ініціативу заборонити домашні приватні СЕС будувати на землі. Вивляється…

Опубліковано Andriy Gerus Вівторок, 9 квітня 2019 р.

 

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram