Новини
6 Січня 2023
499

Amazon звільнить понад 18 тисяч працівників

Це найбільше скорочення за всю історію компанії

Скорочення в Amazon перевищують попередні прогнози та становлять близько 5% від всього корпоративного персоналу компанії та 1,2% від загальної кількості працівників.

Це також найбільший показник скорочень на тлі нинішнього спаду в технологічній галузі та наймасштабніший для самої компанії за всю історію її існування.

У листопаді в Amazon заявили, що починають хвилю скорочень, яка торкнеться працівників, залучених у виробництво пристроїв, підбір персоналу та роздрібні операції. The Wall Street Journal повідомляв, що загалом буде звільнено близько 10 тис. осіб, і тисячі з них вже залишили компанію минулого року.

Однак нині стало відомо, що загальна кількість звільнених працівників становитиме 18 тис. осіб, і з ними попрощаються протягом найближчих тижнів.

Виконавчий директор Amazon Енді Джессі прокоментував скорочення у блозі:

“У минулому Amazon пережила невизначені та складні економічні умови, це очікується й надалі”.

Джессі додав, що більша частина звільнень охопить роздрібну торгівлю та галузь найму, працівників повідомлять про скорочення пізніше у січні.

Прибутки Amazon стрімко зростали під час пандемії Covid-19, оскільки люди активно користувалися онлайн-магазинами. Стрімке залучення до різноманітних бізнесів Amazon — від електронної комерції до продуктових магазинів і хмарних обчислень — сприяло зростанню компанії. Щоб не відставати від попиту, Amazon подвоїла свою логістичну мережу та найняла сотні тисяч співробітників.

Коли попит почав падати, а клієнти повернулися до звичайного шопінгу, Amazon ініціювала масштабний перегляд скорочення витрат. Навесні та влітку компанія закрила офлайн-магазини та бізнес-підрозділи, такі як Amazon Care. Пізніше компанія припинила наймати нових працівників.

Чимало технологічних компаній ідуть схожим шляхом, через спад економіки. Згідно з підрахунками, опублікованими на Layoffs.fyi — звільнення понад 18 тис. співробітників Amazon стане найбільшим скороченням в технологічних компаніях за останні кілька місяців.

Раніше Meta заявила, що скоротить понад 11 тис. працівників, або 13% свого персоналу. У середу американська компанія, розробник однойменної CRM-системи Salesforce повідомила, що звільняє 10% своєї робочої сили. Виконавчий директор Марк Беніофф сказав, що вони найняли занадто багато людей, оскільки дохід різко зріс на початку пандемії. “Я беру за це відповідальність”, — додав Беніофф.

Раніше Investory News писали, що Amazon планує звільнити близько 10 тис. осіб, які займають корпоративні та технологічні посади.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram