Новини
31 Жовтня 2020
957

А бджоли відпочинуть: У США створили штучний мед

Добровольці під час дегустації не змогли відрізнити його від справжнього

Американський стартап MeliBio почав виробництво меду, в створенні якого не беруть участь бджоли. Розробка штучного меду ведеться в одній з лабораторій в районі затоки Сан-Франциско.

Використовуючи синтетичну біологію, компанія відтворює сполуки, що містяться в меді, в тому числі варіації на основі квітів, які зазвичай відвідують бджоли, що допомагає надати кінцевого продукту його натуральний аромат.

“Ми вирішили зайнятися наукою, щоб виробляти мед так само як його роблять бджоли, але виключивши з ланцюжка їх самих, щоб допомогти збільшити популяції диких бджіл”, — розповідає генеральний директор стартапу Дарк Мандич.

Хоча технологія стартапу запатентована, основний метод, ймовірно, аналогічний тому, який використовує компанія Perfect Day, що виробляє молочні продукти без участі корів. Perfect Day виробляє молочні білки, виділяючи ДНК і потім передаючи цей генотип мікроорганізмів в біореакторі для початку виробництва.

На фото: співзасновник і головний науковий співробітник MeliBio Аарон Шаллер (ліворуч) і генеральний директор стартапу Дарко Мандич

Хоча MeliBio все ще перебуває на початковій стадії виробництва штучного меду, недавно вона створила прототип, який нагадує смак, текстуру і в’язкість бджолиного меду. За словами Дарко Мандича, в ході сліпого дегустаційного тесту добровольці виявили, що він не відрізняється від традиційного продукту. 14 компаній вже підписали документи про наміри закуповувати мед у MeliBio.

Стартап планує зосередитися на продажах свого продукту харчовим, косметичним та іншим компаніям, які використовують мед у своїй продукції.

Заснований у квітні 2020 року стартап вже отримав $125 тис. інвестицій від Big Idea Ventures. У MeliBio хочуть домогтися, щоб синтетичний мед коштував дешевше, ніж натуральний.

Мандич зазначає, що в компанії хочуть вирішити одну з найважливіших проблем, пов’язаних з біорізноманіттям. Комерційне бджільництво і все більш зростаючі темпи виробництва меду загрожують диким та іншим місцевим видам бджіл. І це не враховуючи проблем, з якими дикі бджоли вже стикаються через пестициди, зміни клімату й втрати місця існування. Сотні місцевих видів бджіл в США зараз перебувають під загрозою зникнення.

Аналог бджолиного меду може досягти успіху на ринку веганської продукції, пише Fast Company. За даними аналітичної компанії Allied Analytics, цей ринок виросте з $14,2 млрд у 2018 році до $31,4 млрд у 2026 році.

Раніше Investory News писали про 12 рослинних інновацій у харчовій технології.

Джерело: MeliBio

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram