Процес заощадження напряму залежить від самодисципліни
Існує думка, що процес накопичування власних заощаджень — справа серйозна, оскільки потрібно обмежувати витрати та оперувати цифрами. Але насправді є приємніші способи примножити капітал. Єдине — процес потребує фантазії та творчого підходу, повідомляє Rusbase.
Правило 30 днів
Що найбільше заважає процесу відкладання коштів? Так, імпульсивні покупки. Важко проігнорувати добре таргетовану рекламу: здається, що вона раніше за нас знає, що саме потрібно.
Для уникнення непотрібних витрат, необхідно використовувати творчий спосіб:
• замість того, щоб клацнути по банеру, зробіть його скріншот;
• створіть теку на робочому столі та зберігайте в ній рекламні скріншоти;
• через 30 днів відкрийте теку та оцініть, чи хочете ви придбати цей товар.
Правило можна застосувати й до офлайн-покупок. Зауважте, що хочете купити, зачекайте 30 днів, і знову запитайте, наскільки це потрібно. Дивно, але багато речей втрачають привабливість через 30 днів очікування.
100 конвертів
Цей метод перетворює заощадження грошей у гру, в якій ви завжди перемагаєте. Її правила досить прості:
• візьміть 100 конвертів та напишіть на кожному номері від 1 до 100;
• перемішайте конверти й покладіть їх до пакета чи кошика;
• наступні сто днів витягайте один конверт.
Число на конверті вказує, скільки грошей у нього вкласти. Виберіть для себе комфортний крок, наприклад, $1. Таким чином, якщо ви витягнете конверт 26, доведеться вкласти в нього $26. Через 100 днів у конвертах накопичиться $5050. Безпрограшний спосіб.
52 тижні
Цей спосіб нагадує попередній, але не має елемента випадковості: ви завжди знаєте, яку суму доведеться відкласти. Ось як він працює:
• виберіть комфортну суму — припустимо, $1;
• першого тижня переведіть на рахунок $1;
• другого тижня — $2;
Поступово нарощуйте суму та в 52 тиждень покладіть на рахунок $52. Через рік ви накопичите $1378. Цю суму можна витратити на відпустку або відкласти на чорний день.
Здоровий спосіб життя
Існує прямий, нехай і не зовсім очевидний зв’язок між ЗОЖ та накопиченнями. У того, хто зазнає фінансових труднощів, більше шансів захворіти. Це означає додаткові витрати, а для фрілансера або самозайнятого навіть втрату заробітку.
Крім того, коли ми нездужаємо, мозок більш сприйнятливий до запахів їжі та нас частіше тягне на фастфуд. Це ще один непередбачений пункт витрат.
Піклуйтеся про своє здоров’я, як фізичне, так і фінансове.
Екологічне споживання
Наше споживання безпосередньо впливає на довкілля. Ось лише кілька прикладів екологічної економії:
• необхідно частіше використовувати громадський транспорт чи велосипед замість автомобіля;
• замість нового одягу купувати вживаний;
• лагодити, а не викидати зламані речі;
• скорочувати енергоспоживання;
• заздалегідь планувати раціон, щоб не купувати занадто багато продуктів і викидати зіпсовані.
Усвідомлені покупки
Виробляйте звичку ходити магазинами зі списком — це допоможе уникнути приємних, але непотрібних витрат. Цей спосіб універсальний і підійде як для харчових продуктів, так і одягу. Просто нагадайте собі, що вам потрібно купити.
Ще один спосіб економити та купувати усвідомлено — відкладати решту й таку саму суму, скажімо дрібними купюрами. Це не тільки збільшить заощадження, а й дозволить уважніше ставитись до решти, яку так легко витратити.
Про те, які фінансові інструменти допомагають контролювати грошові надходження та витрати можна прочитати в матеріалі Investory News “Як українські бізнесмени планують свій сімейний бюджет?”.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах