Фінансовий сектор
Банківська система продовжує характеризуватись структурним надлишком ліквідності. Шляхом скорочення обсягу коштів на кореспондентських рахунках банків (до 45,2 млрд грн) суттєво збільшились вкладення банків у депозитні сертифікати НБУ (до 145,6 млрд грн, з яких 109,6 млрд грн – на строк до 7 днів). Міжбанківські ставки овернайт за операціями в гривні після рішення про підвищення облікової ставки підвищилися до нової нижньої межі діапазону операційних ставок НБУ (5,5%).
Кількість наданих банками кредитів в рамках Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” минулого тижня перевищила 10 тис., а їх загальний обсяг зріс до 24 млрд грн (+1,4 млрд грн за тиждень). Левову частку (742 млн грн) кредитів банків минулого тижня сформували антикризові кредити на поповнення обігових коштів, частка яких у загальному обсязі кредитів за програмою досягла 28%. Кредити на рефінансування попередньо отриманих позик зросли за тиждень на 450 млн грн (до 12,9 млрд грн), інвестиційних кредитів – на 180 млн грн (до 4,3 млрд грн).
Після зростання готівки в обігу в середньому за 2020 рік на 23%, її обсяг з початку 2021 року знизився на 1,1 млрд грн до 559,6 млрд грн (з них 44,6 млрд грн – у касах банків, 515,0 млрд грн – поза банками). При цьому, частка готівки в структурі грошової маси М3 залишається найнижчою за останні 5 років (27,2% в середньому за 2020 рік). Факторами приросту готівки у 2020 році були завбачливість економічних агентів на тлі невизначеності та зниження мобільності під час карантинних обмежень, процеси конвертації наявних валютних заощаджень (включаючи зменшення строкових валютних депозитів) на потреби споживання, а також збільшення потреб у гривні для обслуговування потреб товарообороту у зв’язку з девальвацією національної валюти.
Фінансовий сектор
Банківська система продовжує характеризуватись структурним надлишком ліквідності. За рахунок…
Опубликовано Богданом Данилишиным Среда, 10 марта 2021 г.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах