За кількістю, як і раніше, найбільше 200-гривневих банкнот – майже 23,2% від усього обсягу
Станом на 1 липня 2020 року у готівковому обігу України перебувало готівки на суму 486,3 млрд грн, зокрема банкнот – 483,4 млрд грн (2,96 млрд штук) та монет – 2,8 млрд грн (13,4 млрд штук), повідомляє пресслужба Національного банку України у Facebook.
Зазначається, що з початку цього року готівка в обігу зросла на 14,4% (на 61,2 млрд грн) у порівнянні з її зменшенням на 1,6% (або на 6, 4 млрд грн) за аналогічний період минулого року.
“Це пов’язано із ситуацією, що склалася через поширення коронавірусу та карантинними обмеженнями, введеними для боротьби з ним. В Україні після введення карантину готівка довше затримується в обігу”, – зазначили у пресслужбі.
І додали, що на ситуацію зокрема могло вплинути те, що під час карантину громадяни менше споживали товарів та послуг, а також збільшився попит на готівку, у тому числі “про всяк випадок”.
“Таке збільшення попиту на готівку відбувалося і в інших країнах, де запроваджувалися карантинні обмеження”, – зазначили у НБУ.
Крім того посилився соціальний захист та зросли державні виплати для підтримки населення під час коронакризи, у тому числі пенсіонерів, які здебільшого віддають перевагу готівці.
А також, ймовірно, зросли неофіційні розрахунки в тих видах діяльності, роботу яких було тимчасово обмежено через карантинні заходи.
У результаті на одного українця припадає 71 банкнота, а розмінних та обігових монет, які є засобом платежу – 185 (на початку року – 70 банкнот та 182 монети відповідно).
Наразі в обігу перебуває близько 34 млн банкнот номіналом 1000 гривень, а також 16,5 та 1,3 млн нових обігових монет номіналами 5 та 10 гривень відповідно.
Водночас найбільше за кількістю, як і раніше, у готівковому обігу знаходиться 200-гривневих банкнот (майже 23,2% від усієї кількості банкнот в обігу) та монет номіналом 10 копійок (близько 28,9% від усієї кількості монет в обігу).
Раніше Investory News писали, що за перші три місяці 2020 року готівка в обігу скоротилася на 0,8 млрд грн (на 0,2%) у порівнянні з її зменшенням на 6,2% (або на 24,7 млрд грн) за аналогічний період минулого року.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах