Соцмережі
11 Квітня 2019
737

Тарас Козак: Споживчі ціни виросли на 2,4% з початку року

Держстат України оприлюднив показники зростання цін у березні і з початку 2019 року

Споживчі ціни виросли на 0.9% за місяць і на 2.4% з початку року. Багато? Так, якщо порівнювати з типовою інфляцією в розвинутих країнах. Коли порівняємо з нашою інфляцією в минулих роках – доволі непогано.

Як ти особисто можеш боротися зі зростанням цін? Отримувати вищі за інфляцію доходи від інвестицій! Давай порівняємо різні варіанти інвестування заощаджень, доступні широкому колу українців. Отже, якщо з початку 2019 року твої накопичення були:

1. Гривні «під матрацом» чи на поточному рахунку.
Твої втрати становлять 2.4%. Інфляція непомітно ”відкусила” таку частку заощаджень.

2. Долари «під матрацом» чи в сейфі.
Курс ₴/$ на 1 січня 2018 – 27.69, на 1 квітня – 27.21. Долар впав до гривні на 1.7%. Тому, якщо твої долари пролежали в готівці, за минулий квартал твої заощадження в такому, ніби-то надійному, інструменті ”похуділи” приблизно на 4.1%.

3. Гривневий депозит у банку.
Дохідність за банківськими вкладами в 1-му кварталі становила до 16% річних. Тобто, дохід за квартал не перевищив 4%. Після оподаткування (18%+1.5%) твій ”чистий” дохід в банку буде 3.2%. Мінус інфляція, результат: +0.8%. Трішки більше зможеш собі дозволити.

4. Валютний вклад у банку.
Відсотки за валютними депозитами не надихають. Якщо знайдеш 4% річних – це успіх. За квартал після оподаткування це додасть 0.8%. Загалом, за вирахуванням інфляції, купівельна спроможність коштів упаде на 3.3%.

5. Хіт сезону. Державні облігації (ОВДП).
В минулому кварталі державні папери принесли інвесторам до 19.5% річних або 4.8% за квартал після оподаткування. Мінус інфляція, твій чистий дохід становитиме +2.4%!

І не забувай мудрість про яйці та різні кошики!!!

#НеПроПолітикуДержстат України оприлюднив показники зростання цін у березні і з початку 2019 року (bit.ly/2GeVlXn)….

Опубліковано Тарасом Козаком Середа, 10 квітня 2019 р.

 

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram