Новини
25 Серпня 2025
394

Найприбутковішим банком України став ПриватБанк

Серед лідерів опинилися також Ощадбанк та Райффайзен банк

Протягом першого півріччя платоспроможні банки України отримали 78,074 млрд грн прибутку. Це на 1,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року (78,922 млрд грн), свідчать дані Національного банку України.

Перші позиції утримують державні банки — ПриватБанк та Ощадбанк, які заробили 34,879 млрд грн та 8,270 млрд грн відповідно.

На третьому місці — банк іноземної банківської групи Райффайзен Банк — 4,737 млрд грн.

Далі йдуть — державний Укрексімбанк — 4,216 млрд грн і приватний ПУМБ — 3,568 млрд грн.

За даними НБУ, 47 із 60 банків отримали прибуток, а 13 банків показали збитки на 415 млн грн.

Серед 60 банків України сім державних: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк, Мотор-Банк, Перший інвестиційний банк.

За даними НБУ, 65,9% прибутку за перше півріччя 2025 року сформували державні банки (51,438 млрд грн).

Через більш швидке зростання чистих активів приватних та іноземних банків частка державних банків скоротилася на 1,2 в. п. п. у річному обчисленні до 52,2%. Їхня частка в коштах населення впала на 1,5 п. п. за рік до 62,7%.

Як писали раніше Investory News, monobank розгортає власну мережу терміналів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram