LignoSat розроблено японською Кіотським університетом
Японські науковці запустили в космос перший у світі дерев’яний супутник, що стало початковим випробуванням використання деревини для досліджень Місяця та Марса, пише ITC.
LignoSat, розроблений Кіотським університетом спільно з будівельною компанією Sumitomo Forestry, доставлять на Міжнародну космічну станцію в межах місії SpaceX, звідки його згодом виведуть на орбіту приблизно 400 км над Землею.
Маючи 50-річний план висадження дерев і будівництва дерев’яних будинків на Місяці та Марсі, команда Такао Дої вирішила розробити дерев’яний супутник, сертифікований NASA, щоб довести придатність деревини для космосу.
Дослідники стверджують, що дерев’яний супутник також мінімізує вплив на довкілля після завершення терміну експлуатації. “Списані” супутники мають повертатися в атмосферу, щоб не перетворюватися на космічне сміття. Традиційні металеві супутники під час входу в атмосферу утворюють частинки оксиду алюмінію, тоді як дерев’яні просто згорять із меншим забрудненням, пояснив Дої.
“Металеві супутники можуть заборонити в майбутньому”, — сказав Дої. “Якщо ми доведемо, що наш перший дерев’яний супутник працює, ми хочемо запропонувати цю ідею SpaceX Ілона Маска”.
Після розгортання LignoSat перебуватиме на орбіті упродовж шести місяців. Електронні компоненти на борту вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу, де температура коливається від -100 до +100 градусів Цельсія кожні 45 хвилин під час переходу від темряви до сонячного світла.
LignoSat також оцінить здатність деревини зменшувати вплив космічної радіації на напівпровідники, що може бути корисним для таких застосувань, як будівництво центрів обробки даних.
Нагадаємо, Brabus презентував свій перший дім на колесах.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах