Саме такі перспективи висловили у Мінекономіки
Уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки. Зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства, повідомляє пресслужба Мінекономіки за результатами зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України — міністра економіки Юлії Свириденко з представниками бізнесу.
“Наша мета збільшити частку переробної промисловості у ВВП з 8% до 20%. Для цього уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки, зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства”, — зазначила Свириденко.
За її словами, нині дуже важливо переосмислити внутрішнє споживання — надавати перевагу українському виробнику.
Як нагадала Свириденко, уряд пропонує низку інструментів для підтримки українського бізнесу. Це і 18 млрд грн на 2024 рік за кредитною програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, і заплановані 5,4 млрд грн грантів на переробку, це також повернення програми компенсації вартості за купівлю сільгосптехніки, програма стимулювання попиту на українські автобуси та багато інших.
“Всі ці інструменти є елементами нашої загальної філософії — відходу від сировинної держави до більш глибокої переробки”, — пояснила віцепрем’єр.
Свириденко також відзначила пріоритет українського виробника в публічних закупівлях машинобудування. Вимога локалізації у 2024 році буде становити 20% і поширюватиметься міський транспорт, залізничний транспорт, комунальну і соціальну техніку, енергетичне машинобудування.
“Ми співпрацюємо з великими гравцями для того, щоб вони закуповували українську продукцію. <…> У разі купівлі українського товару до 40% його вартості повертається в бюджет у вигляді податків”, — підсумувала Свириденко.
Як зазначила віцепрем’єр, приватний сектор стане основою відновлення, тому підтримка інвестицій – у фокусі уваги уряду. Так, на наступний рік Кабмін виділить 3 млрд грн на державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями.
Також у Плані в межах програми Ukraine Facility передбачено інвестиційний механізм, спрямований на надання гарантій міжнародним фінансовим організаціям та фінансовим інституціям з розвитку, аби посилити приплив інвестицій в Україну.
На наступний рік передбачається, що цей механізм допоможе залучити додаткові $8-10 млрд у приватний, державний та муніципальний сектори.
Раніше Investory News писали, що Китай використовує Малайзію для збірки висококласних чипів.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах